Zespół Placówek Oświatowych w Kaletach-Miotku

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w ZSiP w Kaletach Miotku

W niedzielę 11 maja 2014 r. można było wziąć udział w festynie zorganizowanym w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich z okazji 10- lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.dimage002

Punktualnie o godz. 12.00 szkoła została otwarta dla zwiedzających gości, którzy mogli  zobaczyć nie tylko piękny wygląd zewnętrzny, ale także wnętrze budynku, warunki, w jakich uczą się dzieci szkoły podstawowej i gimnazjum.

Następnie od godz. 13.00 do 15.00 pod opieką swoich wychowawczyń wystąpiły przedszkolaki z programem artystycznym. Były piosenki, wiersze i tańce z rodzicami.

W trakcie festynu przybyli goście z Urzędu Miasta Kalety – Pan Burmistrz K. Kandzia, Pan Przewodniczący Rady Miejskiej E. Ptak , radni z Komisji Oświaty oraz Syriusz – maskotka UE, która wzbudziła ogromne zainteresowanie i sympatię wśród dzieci. Przybyli goście obdarowali dzieci słodyczami i soczkami.

 

Dzieci z klas III – V mogły zmierzyć się w konkursie plastycznym „Moja szkoła’’.

Festyn uatrakcyjnili uczniowie pierwszej klasy gimnazjum, przedstawiając w języku angielskim hiszpańską bajkę oraz skecz „Młody górnik’’ nagrodzony w konkursie „ŚLONSKO GODKA TO PIYKNO GODKA”.

Wszyscy wykonawcy, zarówno mali i duzi, otrzymali gromkie brawa oraz słodkości.

Po programie artystycznym odbył się Sportowy Piknik Rodzinny, w którym rodzice z dziećmi walczyli w różnych konkurencjach , m.in. przenosili wodę i zbierali stonkę na czas.

Uczestnicy pikniku bez wyjątku zostali nagrodzeni, zwycięzcy otrzymali bon do restauracji „Basienka”.

Na zakończenie odbył się konkurs wiedzy o UE dla uczniów gimnazjum. Najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, wszyscy słodycze i gadżety  sprezentowane przez europosła prof. Jerzego Buzka.

Przez cały czas festynu, czyli do godz. 18.00 można było napić się kawy, poczęstować pysznymi ciastami upieczonymi przez mamy uczniów oraz zjeść kiełbaskę z grilla.

Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie Dnia Otwartego Funduszy Europejskich w ZSiP.

Szczególne podziękowania kieruję w stronę sponsorów imprezy – właściciela ,,Karczmy u Basieńki ”, Pana Dariusza Więcek ,Państwa Justyny i Bronisława Cogiel, Pana Janusza Bien, oraz Pana Waldemara Bensz.

Dziękuję również Paniom Elżbiecie Bien , Sabinie Ćwieląg , Monice Tyrała oraz Panu Frankowi Ogrodnikowi za uatrakcyjnienie naszej imprezy.

Za pomoc w zorganizowaniu i obsłudze festynu dziękuję Pani Żanecie Tomys, Panu Eugeniuszowi Tomys, Katarzynie Myrcik, Annie Kolano, Annie Żydziok oraz księdzu proboszczowi Antoniemu Swadźba, Pani Marii Smyczek , Katarzynie Skop i Jarosławowi Neumann a także mamom naszych uczniów i wychowanków za upieczenie pysznych ciast.

Dziękuję Paniom:

Z grupy maluszków p.Joannie Krupa, p.Agacie Kostka.

Z grupy starszaków p. Ewelinie Musik, p. Monice Pradelok, p. Iwonie Nowak-Magiera .

Z oddziału przedszkolnego p. Alicji Mazur, p. Marioli Kozak, p. Renacie Budny.

Z kl. I PSP p. Brożek, p. Monice Pradelok, p. Joannie Klonowskiej.

Z kl. II PSP p. Małgorzacie Dziuk, p. Ewelinie Musik, p. Marioli Golus.

Z kl. III PSP p. Annie Kolano.

Z kl. IV PSP p. Ewie Ślimok.

Z kl. V PSP p. Magdalenie Świątek, p. Beacie Kot.

Z kl. VI PSP p. Matyldzie Korzekwa, p. Ewie Machura, p. Katarzynie Dragon.

Z kl. I PG p. Katarzynie Myrcik, p. Ewelinie Mirosławskiej, p. Sylwi Gros.

Z kl. II PG p. Beacie Ogrodnik, p. Marioli Golus, p. Ewie Ślimok.

Z kl. III PG p. Aleksandrze Kot, p. Katarzynie Myrcik.

Bożena Dziuk

GALERIA ZDJĘĆ

 

Szukaj

Logowanie

Naszą witrynę przegląda teraz 128 gości 

Statystyki

Użytkowników : 19
Artykułów : 618
Odsłon : 175395

Legitymacje

Konto do wpłat za zagubione legitymacje oraz opłat za przedszkole

31 1020 2368 0000 2302 0595 9632

PKO BP SA Oddział 1 w Tarnowskich GórachStart