Zespół Placówek Oświatowych w Kaletach-Miotku

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Erasmus + I love reading Wizyta we Włoszech

Wizyta we Włoszech

W dniach 29 stycznia do 2 lutego 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku wraz z kierownikiem oraz opiekunem wzięli udział w wizycie w szkole partnerskiej we Włoszech. Celem wizyty było realizowanie zadań związanych z czytaniem literatury.

Realizacja zadań:

29.01.2018

Uczniowie przybyli do szkoły partnerskiej ze swoimi koleżankami i kolegami, którzy  ich gościli w swoich domach i uczestniczyli w lekcjach. Około godziny 9 nastąpiło  oficjalne  powitanie przez dyrekcję placówki oraz społeczność szkolną. Uczestnicy mobilości zwiedzili szkołę gospodarzy oraz poznali jej specyfikę. Następnie każda z grup zaprezentowała swoją szkołę, miasto, kraj (PPT).  Szkoła goszcząca przedstawiła włoskie jedzenie oraz odcinek serialu na podstawie powieści włoskiego pisarza  Andrea Camilleri, który nagrywany był właśnie w Modice.

30.01.2018

Dzień w szkole dla uczestników znów rozpoczął się  od lekcji w klasach u  włoskich przyjaciół. Około godziny 9 szkoła partnerska z Turcji przedstawiła swojego autora książki oraz krótkie przedstawienie na podstawie tej literatury. Następnie partnerzy z Wielkiej Brytanii oraz partnerzy z Włoch przedstawiali swoich wybranych autorów. Wieczorem nauczyciele spotkali się na kolacji,na której omówione zostały bierzące sprawy oraz nastąpiła wymiana doświadczeń. Po kolacji uczestnicy udali się na krótki spacer śladami  Montalbano, bohatera powieści Camilleri.

31.01.2018

Uczestnicy wizyty dzień rozpoczęli od wycieczki po starszej stronie miasta -Modica Bassa. Przewodnikami byli uczniowie włoskiej szkoły. Później uczestnicy udali się do ratusza i spotkali się z burmistrzem. Po południu nastąpiły kolejne prezentacje rodzimych autorów i ich dzieł, tym razem prezentowali się partnerzy z Hiszpanii oraz nasza szkoła. Nasi uczniowie przedstawili „Bajki Robotów” Stanisława Lema. Po tych prezentacjach nastąpiło wręczenie partnerom przez dyrektora włoskiej szkoły egzemplarza książki „Montalbano” .

01.02.2018

Uczniowie wzięli udział w pierwszych lekcjach wraz ze swoimi włoskimi kolegami i koleżankami, następnie uczestnicy mobilności udali się na salę gimnastyczną gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach przygotowanych przez partnerów, były to między innymi tańce narodowe, w których wszyscy starali się brać udział. Nasza szkoła przygotowała krzyżówki dotyczące „Bajek Robotów” oraz zadanie, które polegało na stworzeniu rysunku sceny z naszego przedstawienia. Uczniowie uczestniczyli w tworzeniu materiałów i dokumentów do kącika „I Love Reading”. Nauczyciele spotkali się , aby omówić realizację zadań związanych z kolejnym etapem projektu oraz wstępnie zaplanowano termin kolejnej wizyty.  Wieczorem odbyła się w szkole wspólna kolacja.

02.02.2018

W tym dniu zwiedzaliśmy miejsca związane z Montalbano, takie jak Donafugata Caste, jego dom, starą fabrykę- Fornance Penna i inne piękne i ciekawe miejsca Sycylii i Modici. W przerwie zwiedzania udaliśmy się na lunch na farmę. Po powrocie do szkoły wszystkim uczestnikom zostały wręczone  certyfikaty.

Zgodnie  z harmonogramem spotkania odbyły się zaplanowane zajęcia związane z czytaniem, nauczaniem oaz liczne warsztaty. Uczniowie zdobyli kompetencje interkulturowe, ćwiczyli umiejętności językowe i ICT, wzbogacili swoją wiedzę i doświadczenie.

Kierownik grupy

Katarzyna Skop

ZDJĘCIA

 

Szukaj

Logowanie

Naszą witrynę przegląda teraz 93 gości 

Statystyki

Użytkowników : 19
Artykułów : 654
Odsłon : 192785

Legitymacje

Konto do wpłat za zagubione legitymacje oraz opłat za przedszkole

31 1020 2368 0000 2302 0595 9632

PKO BP SA Oddział 1 w Tarnowskich GórachStart Erasmus + I love reading Wizyta we Włoszech