Zespół Placówek Oświatowych w Kaletach-Miotku

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Erasmus + I love reading Wizyta w Londynie

Wizyta w Londynie

W dniach 14.04 – 20.04.2018 w szkole The Brit School of Performing Arts & Technology odbyła się wizyta w ramach projektu Erasmus+ I LOVE READING, w której udział wzięli przedstawiciele 5 szkół partnerskich z Turcji, Hiszpanii, Włoch i Polski oraz Zjednoczonego Królestwa. Następujący uczestnicy z Zespołu Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku uczestniczyli w spotkaniu: Pani Dyrektor Bożena Dziuk, Estera Sornat-Frei oraz uczennice klasy VII – Natalia Magiera, Paulina Musik oraz uczniowie z klasy II  gimnazjum Paweł Żuk, Wiktor Czornik i Dawid Pająk.

The Brit School to wyjątkowa szkoła kształcąca uczniów w wieku 14 do 19 lat. Sztuka oraz jej powiązanie z technologią stanowi podstawę jej programu nauczania, mającego na celu wszechstronny rozwój ucznia. Jest to szkoła bezpłatna szkoła średnia założona w 1990 roku, wyspecjalizowana w kształceniu adeptów branży muzyczno-estradowej, w tym m.in. piosenkarzy, producentów muzycznych, dźwiękowców, scenografów, operatorów itp  Szkoła szczyci się sławnymi absolwentami takimi jak: Tom Holland, Adele, Amy Winehouse, Katie Melua, Kate Nash, Ella Eyre, Katy B, Jessie J, Rizzle Kicks, The Kooks i Leona Lewis.

Program spotkania był niezwykle bogaty. Wizyta rozpoczęła się od oficjalnego powitania przez przedstawicieli szkoły goszczącej. Następnie uczniowie każdej ze szkół dokonali prezentacji swojego miasta i szkoły. Celem tej wizyty była analiza i prezentacja książek filozoficznych.  Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali książkę Leszka Kołakowskiego „Mini Wykłady o Maksi Sprawach”. Przygotowali również dubbing bajki.

W związku z realizacją zaplanowanych tematów miały miejsce warsztaty  teatralne oraz literackie.Zwiedziliśmy budynek szkoły oraz liczne pracownie i sale taneczne. Obserwowaliśmy zajęcia z tańca nowoczesnego oraz lekcję śpiewu i ruchu scenicznego.  W takcie wizyty miały miejsce zajęcia czytelnicze. W ramach wizyty zwiedziliśmy teatr Globe, w którym obserwowaliśmy pokaz walki na miecze oraz uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych. Dwukrotnie zostaliśmy zaproszeni przez gospodarzy na wieczorny musical oraz koncert muzyczny przygotowany przez uczniów tej szkoły. Występy były przygotowane bardzo profesjonalnie i zrobiły na nas olbrzymie wrażenia.

W trakcie naszego spotkania odbyły się konferencje dla nauczycieli w związku z realizacją zadań projektowych. W ostatnim dniu podsumowaliśmy działania w ramach projektu, omówiliśmy dotychczas zrealizowane działania oraz zadania do realizacji w kolejnych miesiącach. Nasza wizyta zakończyła się wręczeniem certyfikatów dla każdego z uczestników spotkania.

ZDJĘCIA

 

Szukaj

Logowanie

Naszą witrynę przegląda teraz 100 gości 

Statystyki

Użytkowników : 19
Artykułów : 654
Odsłon : 192773

Legitymacje

Konto do wpłat za zagubione legitymacje oraz opłat za przedszkole

31 1020 2368 0000 2302 0595 9632

PKO BP SA Oddział 1 w Tarnowskich GórachStart Erasmus + I love reading Wizyta w Londynie