Zespół Placówek Oświatowych w Kaletach-Miotku

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Erasmus + I love reading Wizyta w Polsce

Wizyta w Polsce

Wizyta w Polsce

W ramach projektu Erasmus+ zatytułowanego I LOVE READING w dniach od 25 do 29 marca gościliśmy uczniów i nauczycieli szkół partnerskich z kilku krajów – Włoch, Anglii, Turcji i Hiszpanii. Goście przylecieli już w sobotę i niedzielę, a na lotnisku byli witani przez uczniów naszej szkoły.

Część oficjalna zaczęła się w poniedziałek o 10:00. Goście zostali uroczyście powitani, a uczniowie klasy trzeciej gimnazjum – Dawid Pająk i Wiktor Czornik dali pokaz muzyczny. Następnie pod okiem przewodników poszczególne grupy były oprowadzane po szkole. Polska grupa przedstawiła swoją książkę, a po przerwie na kawę wszyscy obejrzeli film. Popołudniu odbył się wyjazd do Tarnowskich Gór, gdzie można było pozwiedzać i pospacerować po rynku.

We wtorek uczniowie wraz z opiekunami udali się do Koszęcina. Tam zapoznali się z historią Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny, zwiedzili zabytkowe wnętrza pałacowe, kaplicę oraz weszli. Następnie nastąpiła prezentacja kostiumów scenicznych i strojów ludowych z możliwością ich przymierzenia. Wyświetlony został film archiwalny z koncertu Śląska. Wszyscy brali również udział w warsztatach etnograficzno-plastycznych.

W środę cała grupa udała się na wycieczkę do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Później udali się do Warszawy, gdzie zwiedzali Muzeum Fryderyka Chopina. Czasu starczyło jeszcze na spacer po Starym Mieście.

Czwartek rozpoczął się od prezentacji szkół partnerskich. Następnie wszyscy udali się na lekcję języka polskiego przeprowadzoną przez naszych uczniów. Po obiedzie i słodkim poczęstunku odbyły się warsztaty przygotowane przez grupę z Turcji – malowanie na wodzie.

W ostatni dzień pobytu (piątek) zagraniczni goście jak i uczniowie z naszej szkoły udali się do Urzędu Miasta w Kaletach, gdzie odbyło się spotkanie z panem burmistrzem Klaudiuszem Kandzią. Wszyscy obejrzeli prezentację dotyczącą naszego miasta, a następnie udali się na uroczysty obiad. Na koniec dnia odbyło się oficjalne spotkanie podsumowujące pobyt gości w ramach projektu I LOVE READING.

Co ważne, wszyscy zagraniczni uczniowie na czas pobytu zakwaterowani byli w domach naszych uczniów. Serdecznie dziękujemy za goszczenie uczniów, a rodziny, do których kierujemy podziękowania, to Państwo: Błaszczyk, Czornik, Dymarek, Ganczar, Jagoda, Machura, Magiera, Mazur, Musik, Pająk, Żuk.

 

Szukaj

Logowanie

Naszą witrynę przegląda teraz 87 gości 

Statystyki

Użytkowników : 19
Artykułów : 654
Odsłon : 192766

Legitymacje

Konto do wpłat za zagubione legitymacje oraz opłat za przedszkole

31 1020 2368 0000 2302 0595 9632

PKO BP SA Oddział 1 w Tarnowskich GórachStart Erasmus + I love reading Wizyta w Polsce