Zespół Placówek Oświatowych w Kaletach-Miotku

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Wydarzenia Pasowanie na starszaka i pasowanie na ucznia

Pasowanie na starszaka i pasowanie na ucznia

Uroczystości

W dniu dzisiejszym, tj. 11 października 2013 roku miały miejsce dwie uroczystości.

W  grupie "Jeżyków" przy ZSiP w Kaletach Miotku miała miejsce z niecierpliwością oczekiwana uroczystość "Pasowania na starszaka'.

W sali udekorowanej przez dzieci symbolami jesieni po wielu próbach, którym towarzyszyło pełne skupienie i zaangażowanie nastąpił występ "Jeżyków". Dzieci recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki przed zaproszonymi gośćmi w osobach: pani dyrektor Bożeny Dziuk, zastępcy burmistrza pana Dariusza Szewczyka, pani radnej Blandyny Kąkol oraz rodziców. Po wstępnym przywitaniu gości przez dzieci rozpoczął się krótki program artystyczny. Dzieci odświętnie ubrane raz to mówiły wiersze, raz śpiewały piosenki o tematyce przedszkolnej oraz tańczyły. Występ wymagał od dzieci koncentracji uwagi, z którą sobie dobrze poradziły. Występy dzieci były nagradzane brawami. "Jeżyki" musiały zdać również "mały egzamin" by stać się starszakami. Wykazały wiedzę na temat zachowania się w przedszkolu. Po pomyślnym zdaniu egzaminu pani dyrektor zaprosiła wszystkie dzieci do ślubowania. Na pamiątkę uroczystości pasowania dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki. Pozowały do wspólnego zdjęcia.

W imieniu dzieci wychowawczyni zaprosiła wszystkich zebranych do poczęstunku przygotowanego z tej okazji przez rodziców. W miłej atmosferze, pełnej radości i zadowolenia wszyscy spędzili parę ładnych chwil.

Następnie odbyło się ślubowanie klas pierwszych.

Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego.  Dzieci poznawały i wdrażały się do pełnienia różnych obowiązków wynikających z faktu rozpoczęcie nauki w szkole. Klasa pierwsza przygotowała na dzień ślubowania program artystyczny, w którym zaprezentowała swoje umiejętności i zdolności przed zgromadzoną publicznością. Obecni na ślubowaniu rodzice, przedstawiciele władz miejskich i pani dyrektor oceniali te umiejętności.

Następnie  uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie . Zostali pasowani na uczniów naszej szkoły i przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i legitymacji szkolnych. Zaproszeni goście życzyli naszym pierwszakom wielu sukcesów w nauce.

Wyrazy podziękowania wszystkim osobom za uczestnictwo w uroczystościach oraz rodzicom za pomoc w ich przygotowaniu, a także dzieciom składają: pani Barbara Kochanek oraz pani Bożena Musik.


 

Więcej zdjęć- już wkrótce w galerii:)

 

Szukaj

Logowanie

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Statystyki

Użytkowników : 19
Artykułów : 692
Odsłon : 214684

Legitymacje

Konto do wpłat za zagubione legitymacje oraz opłat za przedszkole

31 1020 2368 0000 2302 0595 9632

PKO BP SA Oddział 1 w Tarnowskich GórachStart Wydarzenia Pasowanie na starszaka i pasowanie na ucznia