Zespół Placówek Oświatowych w Kaletach-Miotku

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Wydarzenia 2014slonskogodko

2014slonskogodko

Sukces uczniów gimnazjum.

9 kwietnia 2014 r. uczniowie Publicznego Gimnazjum w Kaletach Miotku wzięli udział w II edycji konkursu „ŚLONSKO GODKA TO PIYKNO GODKA” zorganizowanym przez Zespół Szkół Budowlano – Architektonicznych w Tarnowskich Górach.

W tegorocznej edycji konkursu, którego celem jest m. in. pokazanie bogactwa gwary śląskiej oraz obudzenie poczucia dumy z Małej Ojczyzny, udział wzięły 3 szkoły z powiatu tarnogórskiego.

 

Nasi uczniowie pięknie się zaprezentowali. Adrian Żydziok (kl. II) już po raz drugi wystąpił przed młodzieżą Zespołu. Tym razem opowiadał o nieporozumieniach w swojej rodzinie związanych z „prima aprilis”. Swój monolog zakończył takimi słowami: „I na tym szlus, kończa już te moje beranie. Dziynkuja żeście mnie zaś tak fajnie wysuchali. Pyrsk ludkowie!”

Po nim wystąpiła w oryginalnym śląskim stroju Oliwia Tomys ( kl. III ) i zaśpiewała dwie ludowe piosenki : „Hej, mój Jasinek” oraz „Hulaj, jeno hulaj”.

Występ naszej szkoły zakończyły: Karolina Gros, Danuta Magiera, Monika Mryka i Dominika Opara ( kl. I ) skeczem „Młody górnik”, z humorem ukazały perypetie przyszłego górnika rozpoczynającego pracę w kopalni.

W rezultacie reprezentanci naszego gimnazjum zajęli I miejsce. Ich występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Gratulujemy im tak dużego sukcesu i dziękujemy za reprezentowanie szkoły.

Słowa podziękowania kierujemy także w stronę rodziców  uczniów : Państwa Małgorzaty i Adama Żydzioków oraz Pani Żanety Tomys, za ich zaangażowanie i pomoc w dowiezieniu dzieci i opiekuna do Tarnowskich Gór.

Maria Smyczek

Zobacz GALERIĘ

 

Szukaj

Logowanie

Naszą witrynę przegląda teraz 115 gości 

Statystyki

Użytkowników : 19
Artykułów : 633
Odsłon : 184164

Legitymacje

Konto do wpłat za zagubione legitymacje oraz opłat za przedszkole

31 1020 2368 0000 2302 0595 9632

PKO BP SA Oddział 1 w Tarnowskich GórachStart Wydarzenia 2014slonskogodko