Zespół Placówek Oświatowych w Kaletach-Miotku

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Wydarzenia Pdsumowanie roku szkolnego

Pdsumowanie roku szkolnego

Rok szkolny 2013/2014 w ZSiP

Koniec roku szkolnego skłania do podsumowań.W piątek, 27 czerwca, nasi uczniowie uczestniczyli w uroczystej mszy św. oraz akademii. W bieżącym roku szkolnym wielu z nich osiągnęło wysokie wyniki w nauce. Zasłużone świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe otrzymali: Paweł Żuk (kl.IV), Sylwia Karbowska (kl. V),Maria Kozak (kl.V), Agata Chludzińska ( kl. V),Dominika Bern ( kl. VI), Sandra Pilarska (kl. VI),Danuta Magiera (kl.I PG), Nikola Mazanek (kl.I PG), Katarzyna Kalus (kl.I PG), Natalia Rupik (kl.I PG), Dominika Opara (kl.I PG), Karolina Gros ( kl. I PG), Julia Kot (kl. II PG), Wiktoria Król (kl. II PG), Natalia Wilczek (kl. II PG), Dominik Ciomek ( Kl. III PG), Anna Katryniok (kl. III PG), Anna Żuk (kl. III PG).Podczas akademii zostali także wyróżnieni uczniowie ze stuprocentową frekwencją: Mateusz Ganczar  zkl.III i Kamil Bonder z kl. V. Po zakończonej uroczystości wychowankowie  opuścili mury szkoły, by rozpocząć upragnione wakacje.

 

 

To był pracowity rok. Uczniowie ZSiP brali udział w licznych konkursach na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim.Oto ich osiągnięcia:

  • Konkurs Fotograficzny „Wody Okręgu Częstochowskiego”: wyróżnienie- Denis Myrcik kl. I PG,
  • Konkurs Poezji Jacka Kaczmarskiego: I miejsce- Oliwia Tymyskl.III PG iDominik Ciomekkl.II PG, III miejsce-Nikola Mazanekkl.I PG, wyróżnienie-Kacper Kaczmarekkl.I PG,
  • Konkurs „Sląskogodka to piyknogodka”w ZSBA w Tarnowskich Górach: I miejsce- uczennice kl.I PG tj. Danuta Magiera, Karolina Gros, Dominika Opara, Monika Mryka,
  • Konkurs Wiedzy o Kaletach: I miejsce- Julia Kot kl.II PG, II miejsce- Wiktoria Król kl.II PG,
  • Regionalny Konkurs Turystyczno-Hotelarski w ZSGH w Tarnowskich Górach: I miejsce- Karolina Groskl.I PG, II miejsce- Danuta Magierakl.I PG, III miejsce- Dominika Opara kl. I PG,
  • Konkurs Piosenki Anglojęzycznej w ZSChM w Tarnowskich Górach- I miejsce Oliwia Tomys kl. III PG.

Chętnie uczestniczyli także w konkursach szkolnych oraz w zawodach sportowych organizowanych w gminie. W Biegu o Laur Złotego Dębu Dominik Ciomek zdobył I miejsce ( kat.1500m), a w IV Turnieju Orlika o Puchar Donalda Tuska najlepsi w Kaletach okazali się piłkarze z kl.I gimnazjum: Rafał Balbierz, Wojciech Ciomek, Kacper Kaczmarek, Wojciech Klyta, Jakub Mirosławski, Denis Myrcik i Tobiasz Skop( kl. VI). Nasi uczniowie uzyskali także bardzo wysokie noty podczas Europejskiego Dnia Sportu oraz na zawodach sportowych w Vitkowie.

W r.szk.2013/2014 w szkoła uczestniczyła w następujących akcjach:„ Adopcja na odległość”, „Komórka na misje”, „Pomóżmy kasztanowcom!”, „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, „Góra Grosza”, Kiermasz Bożonarodzeniowy i Jarmark Wielkanocny.Uczniowie zbierali nakrętki plastikowe i makulaturę. Brali udział także w ogólnopolskichprogramach: „Śniadanie Daje Moc” (kl. I-III PSP), „Zdrowo jem, więcej wiem” (kl. III PSP), „Szklanka mleka” i „Owoce w szkole”.

W mijającym roku szkolnym w placówce odbyły sięliczne uroczystości tj.:Dzień Chłopca, Pasowanie na Ucznia Klasy Pierwszej oraz Przedszkolaka, Święto Drzewa, Andrzejki, Mikołajki, Jasełka i wigilie klasowe, Koncerty Bożonarodzeniowe, Bal Karnawałowy,Dzień Babci i Dziadka, Dni Otwarte Funduszy Europejskich, Dzień Dziecka, Dzień Sportu. W naszym przedszkolu obchodzono także: Święto Pluszowego Misia orazŚwięto Rodziny.

Uczniowie chętnibrali udział w organizowanych dla nich wyjazdach: na lodowisko do Gliwic, na przedstawienia teatralne ( Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.MDK w Lublińcu ), do kinai doWesołego Miasteczka. Uczestniczyli także w wycieczkach jednodniowych ( Przybynów, Muzeum Auschwitz Birkenau) oraz w wycieczce dwudniowej „Szlakiem Piastowskim”, podczas której zwiedzili Poznań, Gniezno i Biskupin. Dzięki współpracy z Fundacją na Rzecz Dzieci „Miasteczko Śląskie” dwukrotnie wyjechali na„zieloną szkołę” ( trzecioklasiści do Niechorza, a szóstoklasiści do Dźwirzyna).

Jednym z najważniejszych wydarzeń szkolnych było przystąpienie naszego gimnazjum do dwuletniego projektu Comenius: „First Stage – Awesome Children Tales”. W ramach jego realizacji w marcu gościliśmy naszych partnerów z Rumunii, Cypru, Hiszpanii, Turcji i Portugali. Uczniowie i nauczyciele ZSiP brali udział w dwóch wyjazdach: do Rumunii i do Hiszpanii.

Na zakończenie chciałabym życzyć uczniom oraz ich rodzicom pięknych i bezpiecznych wakacji. Mam nadzieję, że wypoczęci i uśmiechnięci spotkamy się we wrześniu w naszej szkole. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do poprawy wizerunku placówki.

Bożena Dziuk

 

Szukaj

Logowanie

Naszą witrynę przegląda teraz 120 gości 

Statystyki

Użytkowników : 19
Artykułów : 633
Odsłon : 184138

Legitymacje

Konto do wpłat za zagubione legitymacje oraz opłat za przedszkole

31 1020 2368 0000 2302 0595 9632

PKO BP SA Oddział 1 w Tarnowskich GórachStart Wydarzenia Pdsumowanie roku szkolnego