Zespół Placówek Oświatowych w Kaletach-Miotku

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Wydarzenia Święto Drzewa 2011

Święto Drzewa 2011

ŚWIĘTO DRZEWA 2011


W ramach tegorocznych obchodów Święta Drzewa nasza szkoła podjęła szereg działań o charakterze ekologicznym. Ogłoszono dwa konkursy, których celem było kształtowanie wrażliwości na piękno naszej gminy, upowszechnianie postaw ekologicznych oraz wdrażanie do twórczego myślenia i zdrowej rywalizacji.  Prace konkursowe zostały wyeksponowane na korytarzach szkolnych i przez długi czas cieszyły nasze oczy.


W konkursie pt.:  „Kalety- leśny zakątek Śląska” przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce- Maria Kozak
II miejsce – Paulina Musik
III miejsce- Brandon Kłosek
Wyróżnienie- Wiktoria Król

Największym powodzeniem cieszył się „Konkurs na najpiękniejszą makietę lasu”. Jego laureatami zostali:

Kategoria kl. I-III PSP
I miejsce- Jakub Błaszczyk
II miejsce – Amelia Tyrała ex aequo Filip Stebel
III miejsce-Paulina Sobczyk
Wyróżnienie- Jakub Kolano

Kategoria kl. IV-VI PSP                               Kategoria kl. I-III PG
I miejsce- Nikola Mazanek                          I miejsce- Tomasz Hadziński
II miejsce- Patryk Wiktor                          II miejsce-Anita Bensz i Mateusz Bern
Wyróżnienie- Filip Kąkol
Julia Kot

Uroczyste rozdanie nagród nastąpiło podczas „Poranka ekologicznego”, który odbył  20 października. Naszymi gośćmi byli: Burmistrz Miasta Kalety- Pan Klaudiusz Kandzia oraz Pan Jacek Lubos.  Uczniowie kl. V i VI pod kierunkiem Pani Kamili Majdy- Pająk przygotowali krótki program artystyczny. Na tle pięknych slajdów deklamowali wiersze autorstwa znanych poetów, tj. Julian Tuwim, Jan Kochanowski, Leopold Staff, Kazimierz Przerwa Tetmajer. Odśpiewali również piosenkę ekologiczną pt. „Do kosza” .

Przez wzgląd na to, że los środowiska naturalnego nie jest nam obojętny, przystąpiliśmy w tym roku szkolnym do konkursu ekologicznego pt.: „Zbierając makulaturę, chronisz lasy”. Celem tego przedsięwzięcia jest zaktywizowanie całej społeczności szkolnej do działań związanych z segregacją odpadów. W chwili obecnej zebraliśmy już ok. 800 kg makulatury. Wśród klas szkoły podstawowej prowadzą piątoklasiści ( 260 kg), zaś wśród gimnazjalistów- uczniowie klasy trzeciej ( 97 kg). Klasa, która zbierze największą ilość makulatury, zostanie nagrodzona! Zachęcamy do dalszego udziału w akcji!

Iwona Nowak-Magiera

GALERIA

 

Szukaj

Logowanie

Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości 

Statystyki

Użytkowników : 19
Artykułów : 599
Odsłon : 163736

Legitymacje

Konto do wpłat za zagubione legitymacje oraz opłat za przedszkole

31 1020 2368 0000 2302 0595 9632

PKO BP SA Oddział 1 w Tarnowskich GórachStart Wydarzenia Święto Drzewa 2011