Zespół Placówek Oświatowych w Kaletach-Miotku

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Wydarzenia Witaj szkoło

Witaj szkoło

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

Pierwszego września uczniowie ZSiP w Kaletach Miotku uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny 2011/2012.

Przed uroczystościami w szkole została odprawiona msza święta w parafialnym kościele pw. św. Franciszka z Asyżu, której przewodniczył ksiądz proboszcz Antoni Swadźba.
W liturgii udział wzięli uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele obu szkół.

Po okolicznościowym błogosławieństwie wszyscy udali się do szkolnego budynku, gdzie uczniowie pod kierunkiem pani Iwony Nowak-Magiery przygotowali akademię z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Nawiązano w niej do tragicznych wydarzeń sprzed 72 lat – do wybuchu II wojny światowej, do napaści 1 września 1939 r. hitlerowskich Niemiec oraz 17 września 1939 r. ZSRR na ziemie polskie. Wspomniano pamięć bohaterskich Polaków, którzy stanęli w obronie ukochanej ojczyzny, odtworzono słowa prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego wzywającego do heroicznej walki.

Wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami za tę krótką lekcję historii i patriotyzmu.

Następnie pani dyrektor Bożena Dziuk serdecznie przywitała wszystkich zgromadzonych, zwłaszcza ciepło odniosła się do pierwszoklasistów, którym dodała słowa otuchy i życzyła im oraz pozostałym uczniom owocnej nauki i jak najmniej problemów. Również przedstawiła wychowawców poszczególnych klas i nowych nauczycieli.

W inauguracji roku szkolnego do uczniów zwrócił się także  burmistrz miasta pan Klaudiusz Kandzia przybyły z sekretarzem miasta, skarbnikiem, przewodniczącym Rady Miejskiej oraz radnymi. Życzył uczniom wytrwałości, pomyślności i sukcesów w nauce.

Po uroczystej akademii uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.

W roku szkolnym 2011/2012 do ZSiP będzie uczęszczało 194 uczniów ; do Miejskiego Przedszkola – 45, do Publicznej Szkoły Podstawowej – 93, do Publicznego Gimnazjum – 56.

 

Szukaj

Logowanie

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 

Statystyki

Użytkowników : 19
Artykułów : 599
Odsłon : 163734

Legitymacje

Konto do wpłat za zagubione legitymacje oraz opłat za przedszkole

31 1020 2368 0000 2302 0595 9632

PKO BP SA Oddział 1 w Tarnowskich GórachStart Wydarzenia Witaj szkoło