Zespół Placówek Oświatowych w Kaletach-Miotku

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Wydarzenia Unikaj grzybów z blaszkami

Unikaj grzybów z blaszkami

Unikaj grzybów z blaszkami!

W dniu 24 września 2013 r., tj. we wtorek, w naszej szkole gościliśmy pana Justyna Kołka, znanego eksperta z dziedziny grzyboznawstwa.

Opowiadał uczniom, o wielu błędach w rozróżnianiu grzybów, a także o tragicznych skutkach zatrucia grzybami, m.in. muchomorem sromotnikowym. Pamiętacie sześcioletniego Tomka, o którym tak głośno było w telewizji? - pytał. Podpowiadał jak rozróżnić muchomora sromotnikowego od kani. Dla mało doświadczonych grzybiarzy dał dobrą radę „Chcesz żyć długo i szczęśliwie, unikaj grzybów z blaszkami”.

 

 

Pan Justyn zwrócił uwagę również na używki, m.in. alkohol, narkotyki, ale także na grzyby halucynogenne, które również uzależniają. Wiele przypadków śmierci młodych ludzi, zakwalifikowanych jako samobójstwa, mogło być tak naprawdę efektem zażywania "halucynków".

Prelekcja była wzbogacona pokazem m.in. trufli, a także wystawą zdjęć ponad 100 grzybów, jadalnych, niejadalnych i trujących.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Burmistrzowi, dzięki któremu mogliśmy gościć w naszej szkole pana Justyna Kołka.

 

 

Szukaj

Logowanie

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Statystyki

Użytkowników : 19
Artykułów : 692
Odsłon : 214576

Legitymacje

Konto do wpłat za zagubione legitymacje oraz opłat za przedszkole

31 1020 2368 0000 2302 0595 9632

PKO BP SA Oddział 1 w Tarnowskich GórachStart Wydarzenia Unikaj grzybów z blaszkami